середа, 8 березня 2017 р.

 У іноземному виданні Biomacromolecules повідомляється про винахід нового матеріалу, який може стати екологічною альтернативою традиційному пінопласту. Крім цього, новинка надзвичайно легка.
Автором даного винаходу є вчений із Західного резервного університету Кейза – Девід Шіральді та його колеги.
Новий екологічний пінопласт вдалося отримати в результаті змішування молочного білка та звичайної глини.
Справа в тому, що коров’яче молоко на 80% складається із речовини, яку широко використовують у виготовленні різних клеїв – казеїн. Але сам казеїн недостатньо міцний і може легко змиватися водою, тому для посилення міцності казеїну винахідники додали невелику кількість звичайної глини (натрію монтморилоні́ту), та молекулу гліцеральдегід, яка має здатність з’єднувати молекули білка казеїну.
Потім отримана суміш проходить декілька інших етапів обробки і на виході отримується пінопласт, який, як показали випробування, є достатньо міцним і цілком придатним для комерційного використання.
Новий пінопласт можна використовувати для ізоляції, для м’яких меблів, в упаковках, тощо.
Як говорять фахівці Американського хімічного товариства, дана технологія створення пластиків з біологічної маси застосовувалася ще в 70-х роках, але у той час для виробництва використовували кукурудзу та соєві боби, тому створений матеріал виходив досить дорогим.
Джерело: http://cikave.org.ua/evryka/novyj-ekolohichnyj-pinoplast/